"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Profesjonalnie przeprowadzona diagnostyka poronienia może być przeprowadzona tylko w grupującej lekarzy specjalistów wyspecjalizowanej klinice.

Zazwyczaj poronienie powodowane jest przez zespół antyfosfolipidowy związany z przeciwciałami antyfosfolipidowymi lub również przez trombofilię wrodzoną, inaczej zakrzepicę naczyń krążenia macicy i łożyska.

Nasza klinika to profesjonalny niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, w którym jest zlokalizowany oddział specjalistyczny gwarantujący pacjentom rozpoznanie przyczyny poronienia, całościową diagnostykę, wyodrębnienie cech minimalizujących ryzyko poronienia jak również leczenie poronień nawykowych.

Jedną z przyczyn poronień są czynniki immunologiczne. Nieprawidłowe działanie układu immunologicznego matki sprawia, że zarodek złożony w połowie z obcego materiału genetycznego ojca odrzucany jest przez układ immunologiczny kobiety. W efekcie takiego odrzucenia powodowane jest poronienie. Leczenie poronień o charakterze immunologicznym możliwe jest dzięki prowadzeniu nowoczesnych rodzajów immunoterapii.

Niezwykle ważnym problemem medycznym dla wielu starających się o potomka pań są aktualnie poronienia nawracające. O tym stosunkowo niebezpiecznym zjawisku mówimy w przypadku, gdy kobieta traci więcej niż dwie następujące po sobie ciąże w okresie inicjujących 24 tygodni od poczęcia. Istnieje dużo czynników ryzyka prowadzących do poronienia. Przyczyny poronienia bynajmniej nie są w należytym stopniu zdiagnozowane a także zbadane. Ryzyko poronienia rośnie wraz z wiekiem ojca oraz matki i znacząco zwiększa się po czterdziestce. Naturalnie, niezalecane jest picie sporych ilości czarnego napoju czy też palenie papierosów.

Zwyczajowe objawy poronienia to promieniujące na kręgosłup bóle w dolnej części podbrzusza oraz intensywne plamienie z narządów rodnych. Po zaistnieniu poronienia ustępują typowe objawy ciąży, a więc nudności oraz uczucie zmęczenia.

Sporo ludzi młodych pragnie posiadać dzieci. Pośród moich najbliższych znajomych nie spostrzegłem zasadniczo par, które miały trudności z zajściem w ciążę. Jednym przyszło to na prawdę bez większego wysiłku. Inni musieli spokojnie kilkanaście tygodni odczekać. Jeszcze innym dobrze zrobił relaksujący wyjazd wakacyjny na drugą półkulę. Z przykrością przychodzi nadmienić szerszym w ujęciu coraz większa ilość rodzimych par ma nieustające problemy z zajściem w ciążę. Powodów jest sporo: wzrastające zatrucie środowiska, uczulenia, przypadłości cywilizacyjne, bezwartościowa żywność a także mnóstwo kolejnych elementów wpływa na występowanie negatywnych zjawisk, które medycznie a także genetycznie utrudniają zajście w ciążę. Problem zarówno dotyczy pań, które mają problemy z unormowanym jajeczkowaniem a co więcej zagnieżdżeniem się zarodka w macicy ale także mężczyzn, których nasienie ma coraz mniejszą zawartość zdrowych plemników z każdym pokoleniem.

Fotografie:

uroda

lekarstwa

leczenie