"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Kobiecy stan błogosławiony to dla niej ogromna radość, ale również wielki wysiłek i stres.

Tylko kobieta w ciąży jest w stanie pojąć to jak może czuć się inna kobieta w okresie błogosławionym, jak to jest być w ciąży, jak przebiega proces rodzenia dziecka, i oczywiście jak to jest być mamą. Takie momenty generują u przedstawicielek płci pięknej setki różnych pytań, wątpliwości, dylematów. Niemniej mogą one korzystać z takiej formy wsparcia jak pomoc profesjonalistów.

Bardzo przydatna w całym etapie takim jak ciąża jest pewnego rodzaju akuszerka nazywana inaczej doula. Tego rodzaju pomocniczka taka nie może powiedzieć, że posiada coś na rodzaj jakiegoś certyfikatu, po prostu ma wiedzę i doświadczenie, jakie zdobyła w swoim życiu, i tym samym jakie musiała zdobyć. Po prostu jest to kobieta, która zdobyła praktycznie osiągnięte doświadczenie zarówno jako rodzicielka, jak i matka, wychowawca dzieci. Taka pomocniczka pracuje normalnie jako osoba w zawodzie, a można powiedzieć, że jest to specjalistka od spraw typowo od wychowania dzieci, ciążowych, kobiecych, ma ona wiedzę jak położna, niemniej oczywiście nie można powiedzieć o niej, że jest lekarzem.

Jeżeli chcemy znaleźć doulę albo szkoły rodzenia w swoim mieście, to najszybszym sposobem będzie przeszukanie zasobów internetowych. Powinniśmy skorzystać z wyszukiwarki internetowej i dodać do pola wyszukiwania swoje zapytanie oraz nazwę miasta, przykładowo 'szkoła rodzenia we Wrocławiu' albo 'doula z Wrocławia'. Trafimy albo na bezpośredni kontakt do danej osoby albo placówki, albo trafimy na spisy takich kontaktów. Istnieje duża szansa, iż dotrzemy do kliniki o nazwie Kraina Douli pod adresem http://www.krainadouli.pl zarządzanej przez Julię Sondhi - doradcę noszenia dzieci w chustach, instruktor masażu dzieci shantala, doulę. Warto poznać nie tylko zakres usług, ale także o ich ceny, opłaca się też porównać oferty do innych i tym sposobem dokonać wyboru oferty, która będzie najlepsza jakościowo, ale też i korzystna cenowo.

Z pewnością ciężarnej kobiecie wiele może pomóc szkoła rodzenia, która pozwoli na to, że kobieta będzie miała szansę dowiedzieć się tego, jakie są wszystkie etapy ciąży, oraz te najbardziej istotne kwestie, czyli tygodnie przed porodem oraz ten najbardziej istotny dzień czyli rodzenie. Kobieta, która po raz pierwszy zaszła w ciążę nie wie jak ma się zachować w różnego rodzaju momentach, dlatego pobyt w takiej szkole pomoże kobiecie przyzwyczaić się do pewnych chwil, jakie będzie musiała przejść. Nauczyciele prowadzący tego typu szkoły powiedzą w skrócie jak rodzić, aby poszło to jak najlepiej. Szkoły rodzenia potrafią dać kobietom dużo wartościowych faktów związanych z całym procesem przygotowania się do porodu oraz samego rodzenia.

Fotografie:

uroda

apteki

leczenie

poród

macierzyństwo