"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Rehabilitacja to bardzo ważny proces, który pomaga w leczeniu po przebytym wypadku lub operacji.

Odgrywa również kluczowe znacznie w leczeniu urazów, korygowaniu wad postawy oraz problemach z nadwagą.

Podstawą całego procesu jest współpraca z rehabilitantem. Szczególne znaczenie ma to w przypadku rehabilitacji dzieci, które mają problemy z rozwojem ruchowym, lub psychicznym. Dobrą współpracę między rehabilitantem, a dzieckiem najszybciej docenią rodzice widząc postępy, które ich dziecko poczyniło. Jednak rehabilitacja może być również wykorzystywana w przypadku osób z otyłością.

Wczasy odchudzające to doskonały wybór dla osób, które chcą zadbać o swoją kondycję i sprawność fizyczną. Specjalistyczna opieka trenerów oraz dietetyków pomoże Ci w walce z nadwagą. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać z wielu atrakcji, które oferuje wybrane przez Ciebie miejsce.

I tak turnusy rehabilitacyjne nad morzem charakteryzują się wspaniałym mikroklimatem morskim, który doskonale wpływa na nasz organizm. Jest to szczególnie ważne dla osób, które na co dzień żyją w zanieczyszczonym miejskim środowisku przez co są podatne na alergie. Jeżeli zdecydujesz się na turnusy rehabilitacyjne w górach będziesz mógł ciężej popracować nad własną kondycją. Góry dają doskonałą okazję do całodniowych wędrówek w czystym środowisku. Pozwalają nam spalić zbędne kilogramy i wzmocnić ogólną odporność organizmu. Również zimą góry to doskonały wybór dla osób, które chcą walczyć z nadwagą. Bogata oferta narciarska pozwoli na aktywne spędzanie czasu.

Fotografie:

zdrowie

medycyna

lekarstwa

rehabilitacja

ośrodek

wczasy

turnusy