"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

W ostatnim czasie trwa bardzo głośny spór w temacie aborcji.

Z uwagi na to środowiska prolife działają jeszcze intensywniej i możemy wyraźnie zauważyć ich akcje. 
Dla części osób działania te są dość kontrowersyjnie. Głównie z uwagi na ich formę i bardzo bezpośredni przekaz. Jednak należy pamiętać, że ma to na celu dotrzeć jak najlepiej do sumienia ludzi. Szokowanie jest tu w pełni uzasadnione i w wielu przypadkach skuteczne. Akcji stop aborcji nabrała rozpędu szczególnie po pojawieniu się większej ilości ruchów walczących o prawo wyboru. Obie strony mają argumenty, których zacięcie bronią. Jednak niezaprzeczalnie potrzebny w tej kwestii jest dialog. Przekonanie kogokolwiek do zmiany zdania wydaje się niemal niemożliwe. Z uwagi na to dla wielu jedynym wyjściem jest zawarcie kompromisu. 
Ochrona życia nienarodzonego jest możliwa. Jednak wszelkie zmiany powinny być dokładnie przedyskutowane przez różne środowiska i wprowadzane stopniowo. Należy pamiętać, że nie można narzucać nikomu swoich poglądów i przekonań. Zachodnie państwa pokazały, że o wiele lepiej sprawdza się edukacja niż zaostrzenie prawa. Istotne jest, aby jak najbardziej uświadamiać młodzież i przekazywać jej rzetelną wiedzę. Może to znacznie wpłynąć na zmniejszenie ilości nieplanowanych ciąż, a co za tym idzie również ilości dokonywanych aborcji. 
Dodatkowo niezbędna jest odpowiednia opieka psychologiczna zapewniana zarówno osobom stojącym przed podjęciem tak ciężkiej decyzji, jak również kobietom po zabiegu przerwania ciąży.
Więcej o tematyce prolife: https://zycierodzina.pl/2017/06/13/lawina-prolife/

Fotografie:

ochrona życia nienarodzonego

stop aborcji

prolife