"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Konsultacje psychoterapeutyczne to coś z czego korzysta lub będzie korzystać co czwarta osoba.

Co niepokojące dotyczy to często już małych dzieci czy nastolatków, czyli bardzo młodych ludzi. Potrzebują oni wsparcia i pomocy by radzić sobie w coraz bardziej zwariowanym i wymagającym świecie.

Psychoterapia indywidualna to rodzaj terapii, na którą decyduje się wielu ludzi. Stąd mogą zostać skierowani na terapię grupową, która daje o wiele lepsze efekty. Psychoterapia indywidualna polega na rozmowie z psychologiem twarzą w twarz w atmosferze spokoju i wzajemnego zaufania.

Jednak nie oznacza to, że pacjent nie musi robić nic konkretnego. Terapia jest zawsze wymagającą oraz ciężką pracą, być można najcięższą jakiej kiedykolwiek pacjent będzie musiał się podjąć. W czasie terapii indywidualnej terapeuta dokonuje rozpoznania zaburzeń, na jakie cierpi jego pacjent oraz ustala najdogodniejszą i najskuteczniejszą w tym wypadku formę terapii.

Będzie to mierzenie się z własnymi słabościami w drodze ku lepszemu życiu, które często zaskakuje. Interwencja kryzysowa zdarza się gdy pacjent ma problem z jedną rzeczą, która zwykle zdarza się nieoczekiwanie oraz zaczyna dominować nad jego życiem. Wtedy terapeuta może być pomocny doraźnie. Jest to kluczowy moment by faktycznie pomóc pacjentowi odzyskać nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Fotografie:

psychologia

psychoterapia