"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Współczesny świat to coraz większy pęd, mający olbrzymi wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

Długotrwałe działanie silnego stresu powoduje szereg zaburzeń i zniekształca relacje z drugim człowiekiem.  
Często nasze postrzeganie uczuć zostaje zniekształcone, co ma wpływ na współżycie w rodzinie, relacje partnerskie, a także zawodowe. Zmęczenie, przeciążenie organizmu i negatywne myślenie prowadzi do wycofania i izolacji. 
Nasze zagubienie ma przełożenie na pozostałe strefy życia. To duży dyskomfort, który każdego dnia nasila się, prowadząc do utraty zainteresowań, wycofania z życia towarzyskiego, a także pewnego rodzaju niemocy.  Wtedy konieczna jest praca psychoterapeuty. Dzięki niej możemy spojrzeć na dotychczasowe życie z dystansu i popracować nad sobą. Dobry terapeuta i psychoterapia mają w tym przypadku kluczowe znaczenie. (Przykładowo:  http://fripp.org.pl/oferta/psychoterapia-indywidualna)
Spotkania podczas których omawiane są aspekty naszego życia, dają zupełnie inny obraz postrzegania siebie, a także relacji z drugim człowiekiem. Praca psychoterapeuty pomaga wzmocnić i odbudować zatracone poczucie własnej wartości. 
Dzięki niej odzyskujemy zupełnie inny komfort życia, w dużo lepszej jakości i z mniejszym prawdopodobieństwem popełnienia tych samych błędów. Poprawiamy nasze relacje w rodzinie, spełniamy się na polu zawodowym, a przede wszystkim lepiej poznajemy samego siebie. Po zakończeniu terapii wiele dotychczasowych zdarzeń nie budzi już strachu i nie powoduje zagubienia. Odzyskane poczucie własnej wartości jest najwspanialszą nagrodą za trud, który niesie ze sobą psychoterapia.

Fotografie:

zdrowie

uroda

medycyna

apteki

lekarstwa

leczenie