"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Chorobą toczącą państwową służbę zdrowia w Polsce jest brak odpowiedniej ilości środków finansowych, nieumiejętne zarządzanie oraz niewłaściwe wydawanie pieniędzy.

Rozwiązaniem tego problemu mogłyby być prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Uchwalona niedawno przez sejm ustawa zdrowotna otworzyła furtkę do prywatyzacji a także komercjalizacji zakładów opieki zdrowotnej. Przy jej przyzwoleniu ośrodki medyczne, szpitale i przychodnie będą mogły zostać skomercjalizowane i udostępniać usługi medyczne na zwykłych warunkach wolnorynkowych. Żeby było stać nas na całkowitą odpłatność za zabiegi zdrowotne jest niezbędne powołanie do życia na wzór funduszy emerytalnych funduszy zdrowotnych, dzięki którym wszyscy chętni będą posiadali indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, które będzie finansować koszty leczenia.

Czy służba zdrowia jest publiczna czy prywatna? Porozmawiamy obecnie o ubezpieczeniach zdrowotnych w Polsce. Jak to właściwie jest z naszą służbą zdrowia? Teoretycznie każdy płacący składki do Narodowego Fundusze Zdrowia obywatel polski ma ma zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną. W praktycznym życiu wygląda to tak, iż listy oczekujących na operacje szpitalne albo planowe zabiegi lub też zapisy do lekarzy specjalistów na wizytę są tak długie, że po prostu chory nierzadko nie zdąży poddać się terapii a stan jego zdrowia ulegnie pogorszeniu.

Gdzie można kupić sensowne indywidualne ubezpieczenie zdrowotne? Kup ubezpieczenie online na tej stronie. Dokładne dane na temat prywatnych ubezpieczeń medycznych odnajdziesz tu.

Prywatna opieka medyczna wymaga wielkich środków pieniężnych. Wzniesienie ośrodka zdrowia, zakup specjalistycznego wyposażenia ambulatoryjnego czy budowa kliniki pochłania ogromne środki a zwrot z inwestycji obliczany jest na kilkanaście lat. Czy są w naszym państwie inwestorzy, jakich stać na podjęcie takiego ryzyka i wybudowanie sieci prywatnych placówek medycznych?

Ubezpieczenie zdrowotne musi mieć charakter dobrowolny. Nie należy zmuszać ludzi, żeby kupowali dodatkowe ubezpieczenia medyczne. Oczywiście nic na przeszkodzie nie stoi, by do NFZ opłacać składki, co zapewni nam dostęp do publicznej służby zdrowia, a wykupić równolegle w wybranym funduszu zdrowotnym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Na szczęście prywatne ubezpieczenia medyczne w Polsce poczynają sobie coraz lepiej. W ostatnich latach powstało w Polsce kilkanaście prywatnych klinik medycznych a także wielooddziałowych szpitali. Wstęp do ich usług naturalnie otwiera dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Aby zostać objętym taką opieką medyczną wykupić trzeba prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Opłacane w postaci zryczałtowanej okresowej składki ubezpieczenie medyczne okaże się idealnym zabezpieczeniem w przypadku gwałtownego zachorowania lub utraty zdrowia lecz przede wszystkim także będzie przydatne w życiu codziennym, gdyż umożliwi wizyty u lekarzy specjalistów bez potrzeby czekania w długich kolejkach.

Często ubezpieczenia medyczne łączą w sobie kilka typów ubezpieczeń. Swoim zakresem obejmują co najbardziej istotne prywatną opiekę medyczną, a zatem koszty leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego czy urazowego, lecz w skład pakietów medycznych włączane są również dodatkowe opcje takie jak: ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Przy okazji zakupu takiego rodzaju polisy pakietowej oszczędzamy i za wszystko płacimy taniej niż w sytuacji, kiedy byśmy wykupili osobno ubezpieczenie medyczne w innej firmie ubezpieczeniowej a osobno ubezpieczenie na życie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Fotografie:

medycyna

leczenie

ubezpieczenia

zdrowie