"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Co dziesiąta osoba w Polsce cierpi na problemy związane z nietrzymaniem moczu.

Najczęściej na tego typu problemy o wiele częściej cierpią kobiety, niż mężczyźni. Problemy z pęcherzem moczowym są najczęściej związane ze zmianami hormonalnymi w naszym ciele. Występują najczęściej u osób po czterdziestym lub pięćdziesiątym roku życia. Jest to normalna choroba, która dotyka wielu z nas. Jednak większość z nas uważa to za bardzo wstydliwy problem i nie chce podjąć nawet leczenia.

Według specjalistów aż dwie trzecie z nas boi się chociażby opowiedzieć dla lekarza w swoich problemach. Sytuacja ta jest bardzo niepokojąca, a najczęściej wynika po prostu z niewiedzy pacjenta na temat możliwości wyleczenia naszego schorzenia. Poradnia urologiczna jest właśnie miejscem do którego każda z nas, mająca problemy z nietrzymaniem moczu powinna się niezwłocznie udać. Naprawdę nie ma powodu, dla którego mielibyśmy wstydzić się naszego schorzenia.

Trzeba po prostu z nim walczyć, tak jak w przypadku każdej innej choroby. Leczenie nietrzymania moczu rozpoczyna się najpierw od zdiagnozowania choroby. W pierwszej kolejności lekarz musi sprawdzić jak poważny jest nasz problem. Jeśli nasz problem objawia się nietrzymaniem kilku kropel moczu, możemy rozpocząć leczenie prewencyjne. W tym przypadku najczęściej dostajemy odpowiednie leki oraz musimy zmienić nawyki żywieniowe i wykonywać odpowiednie ćwiczenia miednicy. Niestety, jeśli nasz problem jest poważny i wiąże się z opróżnieniem całej cewki moczowej, będziemy musieli poddać się operacji.
Wiecej na: klinikaurologii.edu.pl

Fotografie:

zdrowie

lekarstwa

leczenie

problem

nietrzymanie moczu