"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz częściej zapadają na choroby prostaty, a liczba zachorowań rośnie systematycznie z roku na rok.

Istotnym problemem jest rak gruczołu krokowego, którego zdiagnozowanie jest utrudnione, ponieważ guz może być wyczuwalny dopiero po 10 latach rozwoju choroby. Jakie są objawy raka prostaty? W jaki sposób można rozpoznać schorzenie? 
Guzy prostaty zazwyczaj objawiają się problemami z układem moczowym, ponieważ gruczoł krokowy znajduje się w pobliżu pęcherza moczowego oraz otacza sterczowy odcinek cewki moczowej. Chora prostata często objawia się trudnościami w oddawaniu moczu. Rak gruczołu krokowego występuje bardzo powszechnie wśród Polaków, a w swojej częstotliwości ustępuje jedynie guzom płuc. Liczba zdiagnozowanych przypadków raka gruczołu krokowego rośnie z roku na rok. Po części wiąże się to z tym, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na przeprowadzanie badań okresowych, a w razie problemów z układem moczowym zgłasza się do lekarza. Metody diagnostyczne stają się coraz bardziej dokładne, dlatego rozpoznanie choroby staje się coraz prostsze, a wyniki badań są bardziej wiarygodne. Aby zasięgnąć więcej informacji warto wpisać w przeglądarkę http://www.klinikaurologii.edu.pl/onkologia-urologiczna/
Do rozpoznania choroby potrzebne jest badanie prostaty. Specjalista bada gruczoł przez odbytnicę, sprawdzając czy w obrębie narządu nie ma żadnych nieprawidłowości. Ta metoda nie jest jednak w pełni skuteczna, ponieważ często daje błędne wyniki. W gabinecie lekarskim możliwe jest także wykonanie ultrasonografii prostaty. 
Zaburzenia związane z funkcjonowaniem układu moczowego nie zawsze oznaczają raka.Częstym problemem jest zapalenie gruczołu krokowego, które może dotknąć mężczyzny w każdym wieku.

Fotografie:

uroda

apteki

leczenie

prostata

rak