"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Najbardziej charakterystyczne rak prostaty objawy potencjalnego nowotworu prostaty to możliwość występowania niedużych ilości krwi w moczu, pogłębiające się uciskanie na pęcherz podczas oddawania moczu, jak również częstsze wizyty w toalecie.Od kilku lat badacze podejmują badania dotyczące rozpoznania istoty tworzenia się nowotworów prostaty. Nie jest do końca zbadane, co stoi za tajemnicą zamieniania przez organizm zdrowych komórek gruczołu prostaty na komórki rakowe. Przewiduje się, iż odpowiedzialne za to są krótkie fragmenty łańcucha DNA, których mutowanie może właśnie wzmagać rozmnażanie się komórek rakowych.

Pozostawiony samemu sobie rozrost prostaty prowadzić może do stosunkowo groźniejszych przypadłości takich jak: rak gruczołu krokowego lub też rak prostaty. Dlatego istotne jest, aby każdy mężczyzna po 40-ce profilaktycznie poddawał się raz w roku badaniu per rectum, a więc przez odbyt. Umożliwia ono bardzo wczesne wykrycie komórek rakowych, dzięki czemu można z sukcesem kontynuować leczenie raka prostaty hormonami. Kuracja taka jest jednak kosztowna i nie w każdym przypadku daje dobre efekty. Jeśli rokowania lekarskie nie są optymistyczne, a dodatkowo rozpoczęły się przerzuty wtedy leczenie raka prostaty z przerzutami prowadzone jest odmiennymi metodami takimi jak: naświetlanie, chemioterapia albo też nowatorską metodą wysokoskoncentrowanych ultradźwięków, a więc HIFU.

Niewielkie przerosty gruczołu prostaty można leczyć stosując leki. Co do zasady leczenie to może raczej mieć charakter czasowy za to efekty kuracji przez kilka lat są zadowalające przy nieznacznej ilości skutków ubocznych. W przypadku poważniejszych kłopotów zalecane jest poddać się zabiegowi, żeby lekarz mógł mechanicznie uwolnić pęcherz moczowy z nazbyt dużego ucisku przerośniętego gruczołu.

Badania naukowe nie wykazały predyspozycji dziedzicznych do chorowania na raka prostaty. Lecz jeżeli któryś mężczyzna w rodzinie wcześniej cierpiał na nowotwór gruczołu krokowego lub też poddał się operacji prostaty zaleca się po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia cykliczną kontrolę stanu prostaty.

Prostata bywa określana umiejscowionym w bezpośrednim sąsiedztwie pęcherza moczowego gruczołem krokowym. Odpowiada za wytwarzanie wykorzystywanych przez układ rozrodczy hormonów. Niestety gruczoł prostaty jest stosunkowo podatny na ataki nowotworów. Rak prostaty jest czasami utożsamiany z zapaleniem prostaty lub przerostem prostaty. Nowotwór prostaty nie daje początkowo jednoznacznych symptomów. Daje o sobie znać później i przypominają oznaki zapalenia pęcherza moczowego.

Kłopoty gruczołu prostaty kończą się parciem na cewkę moczową ale również zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja.

Powolny rozrost gruczołu prostaty dotyka bardzo wielu mężczyzn z biegiem wieku i jest naturalną konsekwencją starzenia się ciała człowieka. Symptomowi temu sprzyjają takie czynniki jak zbyt mało różnorodne odżywianie się, mała ilość ruchu, tryb życia związany ze stresem. Dlatego lekarze polecają aktywność z obszaru profilaktyki takie jak jogging, uprawianie sportu, wizyty kontrolne u lekarza, różnorodna dieta, itp.

Obiektywne badania udowodniły, że leczenie nowotworu prostaty metodą HIFU daje niezwykle pozytywne efekty, a procent wyleczeń oscyluje w przedziale osiemdziesięciu procent.

Fotografie:

zdrowie

uroda

medycyna

apteki

lekarstwa

leczenie