"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Kręgosłup to podpora ludzkiego ciała, a stopy są wiernymi końmi, które niosą nas zawsze i wszędzie.

Kręgosłup i stopy wymagają troski. Wady postawy, bóle kręgosłupa, skolioza, lordoza wiążą się z brakiem troski o kręgosłup. Gdy dopadną nas bóle kręgosłupa to należy odwiedzić lekarza i sprawdzić, co jest tego przyczyną - może nadmiar kilogramów, może zbyt duże obciążenie stawów, może noszenie ciężkich toreb.

To może powodować problemy z kręgosłupem. Dobrze jest zadbać, aby tego uniknąć, o stopy i kupić wkładki do butów. Gdy doskwierają nam poważniejsze problemy takie jak schorzenia kręgosłupa wówczas wkładki ortopedyczne staną się wybawieniem. Jeśli i to nie pomoże to rehabilitacja będzie koniecznością – mogą to być masaże kręgosłupa, troska o stopy, stawy i inne części naszego ciała. To wszystko przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Lekarz jednak musi zdiagnozować co pogarsza nasze zdrowie. Gdy on nie określi tego, to na nic nasze starania.

Dzieci muszą od małego poruszać się, ponieważ wysiłek fizyczny pomoże w staraniach o prosty kręgosłup, smukłą i wysportowaną sylwetkę. Dlatego nie wolno odpuszczać dzieciom i pozwalać im jeść to, co chcą i w ilościach, które chcą. Żegnajcie tłuste frytki, kotlety schabowe, słodycze – dużo warzyw i owoców pomoże zadbać o upragnioną sylwetkę. Tylko szczupły człowiek to zdrowy człowiek z prostym kręgosłupem, bez płaskostopia, szczęśliwy i mający to, co najlepsze. Zatem pora zadbać o organizm, jego dobrostan oraz wszystko to, co jest jemu potrzebne. Polecamy taką dbałość o organizm.

Ruch, dieta, wizyty u lekarza – to wszystko trzeba połączyć w jedną całość. Tylko wtedy każdy z ludzi będzie zdrowy, uśmiechnięty i szczęśliwy. Brak czasu nie jest żadną wymówką. Nie można pozwolić sobie na brak dbałości i zaniedbaną sylwetkę. Ciężkie torby zostawiamy w domu i wybieramy się poza dom z tym, co nam niezbędne. Zatem gimnastyki, prostych kręgosłupów i dobrego stanu zdrowia życzymy wszystkim zainteresowanym. Podsumowując, kręgosłup i stopy są najbardziej wymagającymi częściami organizmu - one pomagają nam godnie kroczyć przez życie. Zdrowy kręgosłup oznacza zdrowie całego organizmu. Więcej o tej trywialnej, ale jakże aktualnej prawdzie na stronie www.

Fotografie:

zdrowie

medycyna

ortopedia

kręgosłup