"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

Nowoczesną i efektywną metodą mało inwazyjnego leczenia żylaków jest ablacja laserowa EVLT i EVLA.

Metoda EVLT wykorzystuje prąd elektryczny o mocy 2-4 W oraz częstotliwości 460 kHz. W wyniku oddziaływania prądu ścianki żylaka zostają podgrzane do temperatury około osiemdziesięciu stopni Celcjusza, a wytworzona w taki sposób energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka i w efekcie jego zwężenie i zasklepienie. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na iniekcji w znieczuleniu miejscowym końcówki lasera w przestrzeń żyły. Laser generuje fale o długości tysiąc trzysta dwadzieścia nm, jakie z powodzeniem uszkadzają ścianki żylaka a w efekcie prowadzą do zarastania jego światła.

Jak już jesteśmy przy chorobach układu krążenia przypatrzmy się nowoczesnym metodom leczenia jednego z najbardziej popularnych schorzeń, jakim są żylaki. Jak powstają żylaki? To nadzwyczaj niewygodny obrzęk żył kończyn dolnych. Żylak powstaje w efekcie nazbyt dużego poszerzania się żyły, co może skutkować owrzodzeniami oraz załamywaniem się ścianek żyły. Żylaki powodują wybrzuszanie się powłoki skórnej, a w konsekwencji skręcanie się żył. Najczęściej pojawiającymi się żylakami są żylaki kończyn dolnych lecz żylaki nóg to nie jedyny popularny typ żylaków. Często mamy do czynienia także z żylakami przełyku, a czasami z żylakami układu wydalniczego.

Życie idzie naprzód i medycyna pozostaje za. Kilkanaście dni temu dowiedziałem się o zastosowaniu we Wrocławiu zmodyfikowanego genetycznie lnu do wyhodowania specjalnych opatrunków wykorzystywanych do leczenia ciężko gojących się ran. Wcześniej zaś o dobroczynnych cechach nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 w wojnie z miażdżycowymi chorobami układu krwionośnego.

Nowoczesną metodą, która oferuje w nienaganny sposób leczenie żylaków Jest skleroterapia. Leczenie to może być stosowane w sytuacji przedłużającej się niewydolności żylnej a polega ono na iniekcji specjalnego roztworu do chorej żyły, którego rolą jest wprowadzenie zapalnego stanu ściany żyły. W efekcie wywołania stanu zapalnego powstaje w tym miejscu skrzeplina, która blokuje dopływ krwi do żylaka, a to skutkuje jego zwłóknienie oraz z powodu braku ciśnienia krwi stopniowy zanik.

Fotografie:

medycyna

apteki

lekarstwa