"Życie zgodnie z filozofią Slow Life & Garden - bez pośpiechu, w zgodzie z naturą"

W państwach Europy Zachodniej i w USA rozpowszechnia się filozofia Slow Life & Garden, w myśl której drogą do długiego, spokojnego i szczęśliwego życia jest zaprzestanie sprzeciwiania się naturze i jej prawom. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą stylu życia i przyjęciem innych priorytetów życiowych. W miejsce stresu, zaganiania, pogoni za pracą i pieniędzmi powinno wejść spokojne życie prowadzone w oddaleniu od miejskiego zgiełku - na wsi, na łonie przyrody, zgodnie z prawami natury. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym przypadku również właściwy sposób odżywiania - zdrowe jedzenie przygotowane z naturalnych rodzimych produktów.

O kwasach omega mówi się bardzo wiele dobrego.

Nie od dzisiaj wiadomo, że te cenne substancje znakomicie wzmacniają serce, poprawiają odporność, a nawet pomagają zachować młodość przez długie lata. Warto dodać, że nasz organizm nie jest w stanie zupełnie samodzielnie wyprodukować kwasów tłuszczowych o kilku wiązaniach podwójnych - oznacza to, że kwasy omega 3 musimy dostarczać wraz z pożywieniem.

Ale i tutaj bardzo ważne znaczenie ma odpowiednia dieta. W zależności od budowy bowiem każdy z tłuszczy odgrywa inną rolę. Do tego, byśmy byli zdrowi, potrzebne są określone proporcje wszystkich kwasów nienasyconych, ale głównie kwasów omega 3 i omega 6. Dobrym źródłem kwasów omega 3 jest olej lniany Golden Drop, ale poza tym te cenne substancje można znaleźć też w tłustych rybach morskich (halibut, śledź, łosoś, makrela, sardynki) oraz w owocach morza.

Nie bez znaczenia są także kwasy omega 6, które wspomagają leczenie zaburzeń hormonalnych, kontrolują ciśnienie krwi oraz usprawniają pracę centralnego układu nerwowego. Źródłem tych kwasów tłuszczowych może być olej rzepakowy, ale ponadto związki te występują w wielu innych produktach. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim olej sojowy, pestki dyni, a także orzechy ziemne i awokado.

Chcesz dzielić się zdrowym produktem z innymi? Koniecznie zajrzyj na stronę goldendrop.pl.

Fotografie:

ekologia

odżywianie

zdrowie